forex trading logo

Home Najčastejšie otázky
Najčastejšie otázky PDF Tlačiť E-mail

 

Aký materiál obkladu zvoliť?

Obkladov a dlažieb dnes máme s nekonečnou rozmanitosťou štýlov ,farieb a formátov. Samozrejme musíme vedieť kde to budeme používať, či v interiéri,alebo v exteriéri. Materiály do exteriérov musia byť mrazu odolné. Ďalším dôležitým údajom je nasiakavosť(pórovitosť) materiálu. Podstatná je odolnosť proti oteru. Na to poznáme  stupnicu od 1-5, to je od najmenej odolnej po tú najodolnejšiu. Pre domáce priestory stačí stupeň č. 3. Nemenej dôležitým faktorom je chemická odolnosť to je napr. rôzne čistiace prostriedky. Je to veľmi individuálne a preto si treba nechať poradiť u odborníkov, kto čo konkrétne potrebuje.

Ako vybrať obkladača?

Určite si treba zistiť o majstrovi čo najviac či sa venuje obkladačstvu, alebo je to "sviatočný obkladač", lebo takýto majstri vedia narobiť poriadne škody. Dobré je pozrieť si nejaké recenzie a nechať si poradiť možno od známych, ktorý už mali s tým konkrétnym človekom skúsenosť. A určite by som si nevyberal z veľkých firiem. Tu Vám prajeme šťastnú ruku pri výbere. Veľa šťastia!

Aké farby zvoliť?

Farba je veľmi dôležitá tak ako aj rozmer. V malých kúpelniach by som volil svetlejšie farby, lebo tmavá opticky zmenšuje. A tiež záleží či máme v kúpelni okno a koľko svetla tam je, od tohto sa musí odvíjať správne rozhodnutie. Netreba sa báť kombinovať farby. Nemenej je dôležitý aj rozmer. Tu je tiež dôležite akú máme miestnosť, čo chceme obkladať či ju potrebujeme opticky rozšíriť, zúžiť poprípade znížiť. A tiež je podstatné ako sa ten daný formát obkladu bude ukladať. Aj na našej stránke sa dá pozrieť ako môže vyzerať tá istá kúpelňa v rôznych farbách. Odporúčame každému záujemcovi dať si vypracovať projekt.

Na čo si dávať pozor?

Pozor si dajte pri preberaní obkladov už v predajni. Pozrieme si štítok či nám sedí trieda akú sme si zaplatili a či nemáme poškodený materiál, aspoň vizuálne. Veľa chýb robia niektorí majstri, že lepia všetko jedným lepidlom a tvária sa že je to jedno. Ako máme rôzne materiály (kameň, gres, hlina atď.) tak máme na to určené aj lepidlá. Napríklad na podlahu s podlahovým kúrením nemôžete nalepiť dlažbu zo základným C1 lepidlom, lebo nemá takú rozpínavosť a pružnosť ako lepidlá na to určené... A to je iba jeden z príkladov.

V prípade ďalších otázok nás neváhajte osloviť na uvedených kontaktoch!

 

 

Posledná úprava Utorok, 13 December 2011 07:09
 

Z našej galérie:

G2.JPG


Hlasovanie

Aká je naša práca?
 

Štatistika

Členovia : 10268
Článkov : 32
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 460346

Najčítanejšie


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: joomla template massage photography hosting Valid XHTML and CSS.